• Upgrades have been completed! Including conversations, 😁😎🏀⚾⚽ Emojis and more.. Read more



Food shopping

Mrs V

Loves Life!
#4
For 3 of us, I have a budget of £100.00 a week, but that includes Hubby's naughties (he isnt on SW plan).
 

Donnie46

Slow but sure....
#7
I spend about £75/£85 week for two of us - this includes laundry powder/fabric softener, household cleaning products, dog food, kitchen/toilet rolls/foil etc.......
 
#9
About £20 per person per week. I'm on SW (EE) but my flatmate isn't, but we both eat the same things.

I find red days can be a bit expensive at times, and I miss things like rice and pasta then, so EE is best for me - might be more expensive than green, but cheaper than red!
 


Similar threads